Menu


Leczenie narkomanii

09/13/2017 - Zdrowie


Leczenie narkomanii

Współczesność przyniosła nam plagi, z którymi uczeni do dziś nie potrafią sobie poradzić. Ludzie umierają na AIDS, raka i inne nieznane do dziś choroby. Tymczasem śmierć niosą nam także uzależnienia, od alkoholu, leków uspokajających i nasennych, przeciwbólowych czy od narkotyków. Choroba, a nawet śmierć z powodu uzależnien jest wynikiem decyzji podejmowanych przez ludzi.

Zazwyczaj nałóg narkotykowy zaczyna się od ciekawości, chęci spróbowania czegoś nowego lub od obietnicy dobrej zabawy. Żaden uzależniony nie traktuje narkomanii jako choroby. Dopiero gdy uzmysłowi sobie, że sam nie potrafi przestać pojawia się pytanie: co zrobić?

Na początek najlepiej jest udać się po pomoc do któregoś z państwowych punktów ambulatoryjnych, gdzie oferują pomocną dłoń przy wyjściu z nałogu lub do placówki MONAR-u. W takich jednostkach stawiana jest diagnoza, na podstawie której wydawane jest skierowanie na właściwe leczenie.

Natomiast już samo leczenie można podzielić na etapy, na które składa się detoksykacja, rehabilitacja i leczenie postrehabilitacyjne. Oczywiście każdy ośrodek można stosować inny rodzaj terapii, które dzielą się na substytucyjne, ukierunkowane na abstynencję oraz poznawczo-behawioralne. Każda z terapii jest dobierana pod kątem indywidualnych zapotrzebowań osoby leczonej. Każdy leczony, aby terapia odniosła sukces powinien dążyć do celu, czyli abstynencji. Bez zaangażowania osoby leczonej każda terapia wcześniej czy później poniesie fiasko.

Klinika leczenia narkomanii Medox jako przykład placówki leczącej uzależnienia może pochwalić się współpracą ze specjalistami z całego kraju. Placówka talka oferuje dokładną diagnozę każdego pacjenta, dobranie odpowiedniego rodzaju terapii, zapewnienie odpowiednich warunków leczenia oraz szerokie wsparcie ze strony terapeutów. Po zakończeniu terapii w takim ośrodku należy kontynuować leczenie(niestety uzależnienie to choroba towarzysząca nam do końca życia) we wskazanych placówkach blisko zamieszkania pacjenta.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *